Відділ освіти
Золотоніської міської ради
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 212»
Форум » zomvo.ck.ua » Діалоги з батьками » Шкільні дискотеки
Шкільні дискотеки
LyubustokДата: Понеділок, 11.04.2011, 18:59 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Користувачі
Репутація: 0
Статус: Offline
У Золотоноші, як правило, регулярно відбуваються шкільні дискотеки у двох навчальних закладах - спеціалізованій школі № 1 та загальнооствітній школі № 6. Решта навчальних закладів проводять дискотеки епізодично, лише на свята - 2-3 рази на рік, мотивуючи це надмірною завантаженістю учителів та учнів. Чи потрібні взагалі дискотеки у навчальних закладах? Хотілося б почути думки батьків та дітей.

SSДата: Понеділок, 11.04.2011, 19:15 | Повідомлення # 2
Рядовий
Я вважаю, що школа для навчання та виховання, а не для розваг у вечірній час. Школи не можна перетворювати на розважальні заклади, а вчителів - в охоронців порядку в них. Для цього в місті повинні існувати дискотечні клуби чи танцювальні майданчики із диск-джокеями та нарядом правоохоронців.

BossДата: Понеділок, 11.04.2011, 23:04 | Повідомлення # 3
Рядовий
Школа- це Храм навчання та виховання. Я не пам'ятаю, щоб у Храмах танцюльками займалися...... Все ми хочемо звалити на вчительські плечі.

MedelgoverДата: Вівторок, 12.04.2011, 08:03 | Повідомлення # 4
Рядовий
Група: Администраторы
Quote (SS)
Я вважаю, що школа для навчання та виховання, а не для розваг у вечірній час. Школи не можна перетворювати на розважальні заклади, а вчителів - в охоронців порядку в них. Для цього в місті повинні існувати дискотечні клуби чи танцювальні майданчики із диск-джокеями та нарядом правоохоронців.

Але всі ми добре знаємо чим закінчуються дискотеки в місті, і не допомагає ні міліція, ні будинок культури, ні організатори дискотеки. Як на мене, то краще діти ходили би на дискотеку в школу, а ніж у місто. Принаймні учні себе в школі почувають у безпеці. (хоча всі ми розуміємо що це додаткове навантаження на вчителів, але тут хочу сказати, що це ж таки наші діти) Що стосується самих дискотек, на мою думку, краще проводити тематичні вечори. А взагалі цікаво було проводити якісь змагання серед шкіл на кшталт Dj battle-ів… Тобто я хочу сказати, що дітям потрібно дати виражатись в тому форматі, в якому вони цього хочуть (звичайно в розумних цілях)… Насамперед має бути створено умови для створення культури, а не просто приходити , напившись пива , і дригатися як навіжені паралітики, а далі бити пики один одному, при цьому вчителі мають весь цей бидлам пильнувати. Але щоб цього досягнути, потрібно трішки попрацювати, зібрати інформацію, і створити свою "Дискотеку", формат якої задовольняв би і вчителів і дітей.

nineviaДата: Вівторок, 12.04.2011, 10:22 | Повідомлення # 5
Рядовий
що несуть молодому поколінню дискотеки? розвиток, пізнання, толерантне спілкування? звичайно ж ні. тому радила б всім не акцентувати увагу на даному питанні, адже вчитель повинен формувати особистість, розвивати знання та таланти кожного учня, а за допомогою дискотек цього не можливо зробити. У школі доречніше проводити різні виховні заходи: концерти, розважальні та інтелектуальні конкурси, танцювальні та вокальні фестивалі...там і спілкуватися можна, і знайомитись, і друзів з інших шкіл запрошувати, і проявити свої танцювальні здібності. Не в усіх школах можливе проведення якісної сучасної дискотеки: пошкоджена звукова апаратура, ледь витримує концерти, на світове оформлення грошей теж не має...Дискотеками має займатися відділ культури, адже саме там є все належне для проведення. Тож давайте кожен буде займатися своїми справами: вчитель повинен сіяти розумне, добре та вічне!!!!!!!!!!!!

Angelo4okДата: Вівторок, 12.04.2011, 19:27 | Повідомлення # 6
Рядовий
А що нам робити, якщо дискотек в місті немає? Єдина що була влітку в парку декілька років тому - була закрита.. Єдине куди ми можемо піти -це 1 або 6 школа.. cry

Повідомлення відредагував Angelo4ok - Вівторок, 12.04.2011, 19:30

VitalijДата: Вівторок, 12.04.2011, 23:02 | Повідомлення # 7
Рядовий
З давніх давен молодь збиралась у вільний час на свої заходи. В різні часи ці заходи називались по-різному: вечорниці, танці, дискотеки. Чи може бути відкрите спілкування молодих людей під час фествалей, конкурсіів, концертів? Звичайно, такі заходи повинні проводитись, вони мають величезне виховне і пізнавальне значення. Але давайте поглянемо на ситуацію збоку. Тиждень дитина довбала граніт науки в школі, бігала до репетиторів, писала реферати, займалась у музикальній, відвідувала гурток у Будинку школяра, готувалась до якогось міжшкільного фестивалю. А тепер їй просто хочеться побути з цікавими однолітками, поспілкуватись у приємній обстановці. Де це можна зробити в Золотоноші? Ходити вулицями. Чи безпечно? Прийти до парку? Що там можна чекати? Чи не з'явиться спритний продавець наркотика, який запропонує просто спробувати? Те ж саме на міській дискотеці (якби ж вони ще були!). Інша справа в школі, де чергують вчителі. Тільки чому міліція, соціальні служби при цьому не забезпечують правопорядок на цих заходах? Щодо єдиної функції школи - навчання. Немає в нашій країні організації, яка б займалась тільки вихованням. Від Радянської системи освіта успадкувала обидві функції - навчання і виховання. Здається, школа пише планнавчально-виховної роботи.
В радянські часи вчителі займались вихованням не тільки на уроках, позакласних заходах, а й під час трудових десантів. Дискотека може бути прекрасним заходом, який розширюватиме пізнання, кругозір, якщо її підготувати якісно, якщо вона не зводитиметься тільки до танців, а подаватиметься коротенька тематична інформація, даватиметься історія музики та ін.
Я все-таки більш спокійно себе почуваю, коли моя дитина на дискотеці в рідній школі.

AleftinaДата: Вівторок, 12.04.2011, 23:56 | Повідомлення # 8
Рядовий
Згідна з тим, що якась розвага для дітей має бути і, що дискотека не повинна зводитися тільки до танців.
Але навіщо ж спихати всю відповідальність на вчителів. Може й батькам варто чергувати на подібних заходах і теж нести відповідальність за дітей. Легко сказати "спокійно себе почуваю, коли моя дитина на дискотеці в рідній школі"... а скільки зусиль докладають учителі, жертвуючи при цьому своїми родинами, щоб батьки себе спокійно почували.
Якщо тематичний вечір відпочинку (а не банальна дискотека) буде організований на високому рівні, і до цього докладуть спільних зусиль діти, батьки, вчителі, влада то абсолютно неважливо де буде відбуватися це дійство чи в рідній школі, чи в міському приміщенні.

Повідомлення відредагував Aleftina - Вівторок, 12.04.2011, 23:58

LiliankaДата: Середа, 13.04.2011, 18:57 | Повідомлення # 9
Рядовий
Думка Світлани Дмитрівни Буряк:
Як на мене,дискотеки в школі не є необхідністю,більше того,це не активний відпочинок або культурне дозвілля,чи то головний привід для спілкування,а,скоріше,-одна із складових треш-культури.На жаль,сьогоднішні "зависання"-дискотеки в більшості випадків асоціюються з палінням,пляшкою пива,безвідповідальністю,"раскрепощённостью".Не секрет,що шкільні дискотеки носять "розважальний" характер,адже молоді набагато простіше "потусуватися",ніж серйозно підготувати тематичний вечір за власним сценарієм.Таке низькопробне спілкування,низькопробні міжособистісні стосунки позбавлені будь-якої інтелектуальної складової.
Тому я не прихильник таких "розваг",якщо й проводити насправді культурні заходи,то лише за цікавою тематикою,за ініціативою старшокласників і за підтримки сучасного,гарно підготовленого диск-джокея,який певно знає про музичні смаки і уподобання своїх друзів.Адже, я переконана,що треш-культуру можна подолати лише ін*єкціями знань.
Проте...За цим знову стоїть вічне,риторичне питання:"А як щодо ненормованого вчительського робочого часу?".Окрім МАНів,підготовки учнів до олімпіад,власних "рукописів" на виставку ППД,конспектів уроків,куп зошитів,виконання функцій техпрацівників,малярів-ремонтників...ще й організатори дискотек?!

LyubustokДата: Середа, 13.04.2011, 19:23 | Повідомлення # 10
Рядовий
Особисто я безмежно вдячна усім, хто приєднався до обговорення надзвичайно злободенної для нас теми. Найвища розкіш - розкіш людського спілкування. Навіть з кількох коментарів уже можна назбирати ті раціональні зерна, які акумулюються в нові ідеї. wink Хочеться знайти той формат молодіжного дозвілля, який би приносив і радість, і насолоду, і відпочинок.

VitalijДата: Середа, 13.04.2011, 20:43 | Повідомлення # 11
Рядовий
Легко сказати "спокійно себе почуваю, коли моя дитина на дискотеці в рідній школі"... а скільки зусиль докладають учителі, жертвуючи при цьому своїми родинами, щоб батьки себе спокійно почували.

Я не з тих батьків, які стоять осторонь проблем школи. Вимальовується інша проблема: за роботу треба платити. Знову ж повернімось в радянські часи. Класи були по 35-40 чоловік, за зошити і класне керівництво платили якісь копійки. До всього того що Ви написали(МАНів,підготовки учнів до олімпіад,власних "рукописів" на виставку ППД) були ще політнавчання, переписи населення, переписи дітей, конспекти першоджерел та матеріалів партійних з'їздів і конференцій, відповідальність за низьку успішність учня і мізерна зарплатня, яка не дотягувала до 100 крб. Невже тільки учителі у нас працюють. А як на рахунок повального репетиторства?

AleftinaДата: Середа, 13.04.2011, 21:56 | Повідомлення # 12
Рядовий
Vitalij, Я не кажу, що Ви стоїте осторонь проблем школи, якби це було так ми б тут не спілкувалися. І працюють не тільки вчителі, але ж і кидати все на них теж не варто. Так зараз ми не переписуємо матеріалів партійних з'їздів і конференцій та роботи від цього менше не стало. Є щось інше, що маємо конспектувати. А звинувачувати всіх вчителів у "повальному репетиторстві" некоректно, та це й не є темою даної дискусії.
Повернутися в радянські часи не в наших силах. Потрібно жити сьогодні з новим часом, новою молоддю (яка зовсім не схожа на ту радянську), новими потребами, новими (і водночас такими старими) проблемами.
Ми маємо вирішити як організувати дозвілля дітей, щоб це не шкодило інтересам всіх можливих учасників цієї дискусії (хоча завжди знайдеться хтось невдоволений). І вирішувати це слід разом і відповідальність нести разом!!! А не знайти так званого "цапа відбувайла".

chipriДата: Четвер, 14.04.2011, 11:14 | Повідомлення # 13
Рядовий
А давайте спробуємо об'єктивно дати визначення поняттю сучасної дискотеки як такої. Давайте дивитись правді у вічі. Чим є дискотека, як не черговим засобом деградації? Розумію, що зараз накличу протести представників молоді, але... Шановна молодь, кого ви намагаєтесь надурити, видаючи відвідувачів таких дискотек за високоінтелектуальних поціновувачів музики? Музику ви любите? Спілкування? Відпочинку хочете від напруженого "робочого тижня"? Занадто низькі у вас духовні потреби, шановні. Примітивні навіть. Ви наразі є типовими полоненими культу споживацтва, що вже років 30 успішно заміняє будь-які духовні та моральні цінності.

Та навіть просто розпочати з елементарного. Шановна молодь, а хто з вас може абсолютно чесно сказати, що не вживає на дискотеках алкоголь та тютюн? Про "важчі" хімічні сполуки взагалі промовчу. Навіть можете тут не відповідати - Інтернет все стерпить, навіть відверту неправду. Просто для себе подумайте. І не треба стандартних відмовок "та тож всього одна цигарка" чи "та я ж трішки зовсім випив". Просто констутатуйте факт для себе та подумайте відверто, а для чого власне ви туди ходите? А от такі речі, як "всього одна цигарка" та "зовсім трішки випив" потім переростають у масштабну суспільну трагедію. Коли традиційні людські цінності заміняються примітивним спілкуванням, алкоголем, вільним коханням та "свободою" в усьому. Занадто вільними ви себе вважаєте. Але розуміння приходить дещо згодом. І б'є дуже болісно.

Яких ви там розваг захотіли? Більшість з вас зараз елементарно страшно приміром поставити на крос на таку мізерну дистанцію, як 3 кілометри. Бо половина не добіжить. Не просто не добіжить, а не добіжить з трагічними наслідками. Що? Чорнобиль? Екологія? Так, пляшка Рево в зуби - і от вам Чорнобиль. Нація вічно хворих. Потім коли в третини виявляється безпліддя, в третини проблеми з обміном речовин/печінкою/нирками, а третина помирає в 40 років від інфарктів/інсультів, ми знову ж повторюємо завчені з дитинства терміни "чорнобиль" та "екологія". І ніхто ж от не згадає "дєтскіє шалості" у вигляді оболоні/рево/нонстопів в 14-15 років, пафосні супернадлегкі тонкі цигарки. Та й стадіон ніхто не згадає - бо спортом займатись - це здоров'я губити, чи не так вам зараз говорять з екранів телевізорів?

Замість саморозвитку - дискотеки, замість книжок - сльозливі статуси у Вконтакті, замість мистецтва - демотиватори та примітивні ролики на YouTube. І не треба знову повторювати сакраментальні фрази "Часи не ті, молодь не та". Що якісно змінилось у світопобудові чи в особливостях людського організму, що молодь так швидко стала "не тою"? Хоча так. Змінилось. Відбулась повна заміна традиційних людських цінностей. І ви прямі послідовники цього "нового духу". А найголовніша проблема в тому, що ви інших не слухаєте абсолютно. Навіть конкретну аргументацію не взмозі сприйняти. Тобто не хочете. Правильно, навіщо голову морочити, якщо можна просто насолоджуватись життям без будь-яких моральних зобов'язань та зусиль.

Всюди вам хтось щось винен. Вчителі, відділ освіти, держава. Розважайте нас. А заслужили розваги ті? Тільки от такі розваги, як правило, позбавлені будь-якої інтелектуальної складової. Хочеться поспілкуватись, розслабитись, відпочити? Дискотека! Ось куди не вагаючись треба йти. Не важко здогадатись, що таке спілкування не несе ніяких розвиваючих функцій. Низькопробне спілкування, низькопробні міжособистісні стосунки - ось що таке ваші дискотеки. Спробуй завести інтелектуальну розмову на таких "заходах", і ти відразу станеш мішенню для насмішок та глузування. Такі розмови тут не схвалюються. Те, що мейнстрім завжди гнобив найкращих людей – не новина, але та глибина, якої досягнув цей аспект у сучасній культурі, вражає, і він дуже небезпечний. Зрілі стосунки, планування майбутнього, відповідальність, здоров’я, хороша фізична форма та інші особистісні прагнення висміюються. Масовий супротив усьому, що має хоч якісь риси елітарного, став настільки сильним, що інтелектуальна культура змушена емігрувати у субкультури, залишаючи величезний простір для лайна від треш-культури. Якнайшвидше задоволення своїх бажань стало загальноприйнятою нормою, якщо не головною ціллю існування на цій планеті. В народі вважається, що мати якісь ідеали – безглузде і непотрібне заняття. Думати, замислюватись, давати оцінку фактам та проблемам тепер немодно. Інтелектуальні методи ведення дискусій відкидаються, на аргументацію опонентом своєї точки зору ніхто не звертає уваги. Співрозмовника давно не питають його про його переконання з якихось питань.

Додано (14.04.2011, 11:14)
---------------------------------------------
Ось тут і виникає велика дилема, яка має на перший погляд такі шляхи вирішення:
1. Залишаємо все як є, накладаючи додаткові обов'язки на вчителів, котрі і так світу білого не бачать (так, я знаю, що кажу. Для всіх незгодних - спробуйте попрацювати вчителем. І не рік-два, а все життя), а також покладаючи на працівників освіти відповідальність за некоректні та навіть часом протизаконні вчинки "високоінтелектуальних поціновувачів музики".
2. Робимо правила проведення дискотек більш жорсткішими. Як результат, їх відвідуваність падає до дуже низького рівня. Це вже й на практиці доведено. А ось тут увага - тепер давайте спитаємо себе, чому так? Нам говорять якісь незрозумілі фразі, що у присутності вчителів "ми розслабитися не можемо". Тепер цікаво, а як це ви надумали "розслаблятися", що вам заважає присутність вчителів? Чи не говорить це про примітивний спосіб очікуваних вами, шановні, розваг, якщо ви все-таки соромитесь викладачів? І я ж мовчу навіть про контроль над палінням/вживанням.
3. Відміняємо все, поки не отримали значно більших проблем на наші голови. Але тут протести ж які будуть - нам не дають розваг. А ви знайдіть їх собі. Знайдіть собі розваги, достойні високого звання Людини. Це не складно до речі.

І не треба мені навздогін говорити, що я не розумію потреб молоді. Я сам молодь. Тільки маю з чим порівнювати. Коли бачу молодь, що думає в зовсім інакшій площині - я не можу прийняти ваш споживацький спосіб життя. Змінюйте життєві цінності - тоді й дискотеки будуть доцільними, як справді культурний відпочинок та певна "нагорода" за труднощі в навчанні.

MedelgoverДата: Четвер, 14.04.2011, 12:50 | Повідомлення # 14
Рядовий
Група: Администраторы
Quote (chipri)
Додано (14.04.2011, 11:14)
---------------------------------------------
Ось тут і виникає велика дилема, яка має на перший погляд такі шляхи вирішення:
1. Залишаємо все як є, накладаючи додаткові обов'язки на вчителів, котрі і так світу білого не бачать (так, я знаю, що кажу. Для всіх незгодних - спробуйте попрацювати вчителем. І не рік-два, а все життя), а також покладаючи на працівників освіти відповідальність за некоректні та навіть часом протизаконні вчинки "високоінтелектуальних поціновувачів музики".
2. Робимо правила проведення дискотек більш жорсткішими. Як результат, їх відвідуваність падає до дуже низького рівня. Це вже й на практиці доведено. А ось тут увага - тепер давайте спитаємо себе, чому так? Нам говорять якісь незрозумілі фразі, що у присутності вчителів "ми розслабитися не можемо". Тепер цікаво, а як це ви надумали "розслаблятися", що вам заважає присутність вчителів? Чи не говорить це про примітивний спосіб очікуваних вами, шановні, розваг, якщо ви все-таки соромитесь викладачів? І я ж мовчу навіть про контроль над палінням/вживанням.
3. Відміняємо все, поки не отримали значно більших проблем на наші голови. Але тут протести ж які будуть - нам не дають розваг. А ви знайдіть їх собі. Знайдіть собі розваги, достойні високого звання Людини. Це не складно до речі.

І не треба мені навздогін говорити, що я не розумію потреб молоді. Я сам молодь. Тільки маю з чим порівнювати. Коли бачу молодь, що думає в зовсім інакшій площині - я не можу прийняти ваш споживацький спосіб життя. Змінюйте життєві цінності - тоді й дискотеки будуть доцільними, як справді культурний відпочинок та певна "нагорода" за труднощі в навчанні.

Згадали радянські часи, згадали що в місті коїться, і зовсім забули що таке шкільна дискотека. В мене небагато досвіду відвідування дискотек, але є велика різниця між дискотекою в школі і міською дискотекою. Дискотека (от франц. discothèque, сост. из disque — пластинка и cartothèque — картотека) — культурно-развлекательное танцевальное мероприятие, проводимое в специально отведённом месте (зрелищном или увеселительном учреждении) либо на открытом воздухе (танцплощадке). матеріал із вікіпедії(не будемо говорити, якої саме культури). Особисто я за такі культурні події, як наприклад "Марш вишиванок", який відбувся в гімназії цього літа, або як концерт учнів, який теж відбувався в гімназії. Ось про таку молодь я говорю, що їх треба підтримати. (причому незалежно від фінансування, чи наявності вільного часу) Культзаходи мають бути в школі, але в ІНШОМУ ФОРМАТІ! У форматі фестивалів, якихось змагань. Чомусь в кожній школі в Америці є музична група, яка змагається на певних конкурсах з іншими школами. Те саме відбувається і в танцях, живописі, різних течіях вуличного мистецтва і т.д. А в наших школах вчителі думають де взяти копійку, і звичайно що їм далеко не до дітей. Чогось так сталося що ми гребемо усіх під один гребінець - погана молодь. А чого їй бути хорошою, коли ця молодь покинута напризволяще.
По факту: музична школа в розвалі, нема кому викладати;
вчителі перевантажені своїми конкурсами + постійна нестача грошей не додає уваги до дітей;
відсутність належної уваги з боку батьків (знову ж відсутність грошей або часу (бо треба ж гроші заробляти))
На телебаченні, радіо – навала сміття і бруду, що формує відповідне ставлення до життя у підлітків, звідси суїциди і т.д.
Якось так вийшло, що діти нікому не потрібні. Не погоджусь з Вами пане Чіпрі, занадто жорстка у вас позиція. Замість того, щоб критикувати дітей, краще треба показати їм альтернативу чогось більш вартого за дискотеку.
То все ж таки, як нам бути? Вигнати дітей зі школи, нехай у вечірній час ідуть на міську дискотеку?

Особисто я вбачаю наступний хід (так би мовити 4-й пункт):
Збираємо комітет батьків, які шукают фінансування на підтримку розумних дітей. Проводимо конкурси «Шукаємо таланти», або що. При чому всім цим мають займатися і батьки і вчителі. Лише в здоровому симбіозі проблему деградації можна подолати, адже з боку держави нам не варто чекати допомоги. Радше ми один одному допоможемо…

Lilianka, А вам пані Ліліанка, пора вчитися висловлювати не тільки слова Вашої мами! smile

chipriДата: Четвер, 14.04.2011, 15:45 | Повідомлення # 15
Рядовий
Quote (Medelgover)
Не погоджусь з Вами пане Чіпрі, занадто жорстка у вас позиція.

Забув додати просто... Це не до всіх було звернення. Це до тієї переважаючої частини молоді, що зараз з піною у рота доводить необхідність проведення дискотек у теперішньому вигляді і вимагають суттєвого пом'якшення контролю.

Звісно, що не всі такі.

краще треба показати їм альтернативу чогось більш вартого за дискотеку.

Щодо альтернативи. Показати щось в масштабах міста не маю ані можливостей, ані повноважень. Увільний час локально та неформально показую. І при чому доволі успішно. Тому ж і кажу, є з чим порівнювати.

Форум » zomvo.ck.ua » Діалоги з батьками » Шкільні дискотеки
Сторінка 1 з 212»
Пошук: